מאדוראדם


madurodam-logo

פארק פתוח מדי יום, כל השנה. שעות הפתיחה משתנות לפי היום והעונה. מתחילת מאי עד תחילת ספטמבר מ-20.00-9.00, ולשעות מדויקות ביתר השנה יש לבדוק באתר. הקופות נסגרות שעה אחת לפני הסגירה.

מחירים: 16 יורו מגיל 3 ומעלה, במקום 19.5 יורו בקופות האתר בחודשים יולי אוגוסט.

 

פארק המיניאטורות מדורודאם (Madurodam), שהוקם כבר בשנת 1952, הוא אחת האטרקציות האהובות והפופולאריות ביותר בהולנד. אמנם מאז הוקמו פארקים חדשים ומשוכללים יותר, אך מדורודאם נשאר קלאסיקה ולאחרונה הוא אף שופץ והתחדש. הוא מציג עיר הולנדית שוקקת ובה כ-200 דגמים מיניאטוריים של אתרים מרחבי הולנד: ספינות, שווקים, טחנות רוח, מפעלים, פארקים, מבנים ידועים, אנשים וכל דבר הולנדי שאתם יכולים להעלות בדעתכם – הכל יש כאן. בין כל הדגמים עובר שביל והסיור נערך על פי מספרי הדגמים. בכניסה תקבלו חוברת – יש גם בעברית – ובה פירוט כל הדגמים.

 

 *אנו ממליצים להגיע לכאן לקראת תום ביקורכם בהולנד, שכן אז האתרים המוקטנים כבר יהיו מוכרים לכם ותוכלו להעריך את הדיוק של הדגמים ואת נאמנותם למקור. 

 

גדולים וקטנים כאחד ימצאו כאן עניין: בכמה שעות אתם מבקרים בהולנד כולה. שיא הסיור לילדים הוא בוודאי המתקנים שאפשר להפעיל בעזרת מטבעות והמשחקים האינטראקטיביים. כך, למשל, במפעל השוקולד "מארס" תקבלו חטיף שוקולד קטן ובלונה פארק תוכלו להפעיל את הגלגל הענק. ואם בדגמים עצמם לא די, יש כאן גם רכבת קטנה שנוסעת מסביב לפארק, גן משחקים ואזור מקורה לתערוכות, שגם בו יש שעשועים והפעלות לילדים. 

חוויה נהדרת היא לראות את מדורודאם עם רדת החשיכה, כשכל הדגמים מוארים. אם תבואו בשעות אחר הצהריים המאוחרות תוכלו ליהנות הן משעות האור והן מהדלקת האורות. 

 

 *יש כאן שתי מסעדות, אולם מי שמעדיף להביא את האוכל איתו ישמח לדעת שיש במקום אזור נעים המיועד לפיקניקים.

 

 לקוח מתוך מדריך המשפחה המטיילת להולנד מאת שלומית יפת-ביאליק

Call Now Button