אפטלינג


יום בפארק השעשועים אֶפְטֶלִינְג הולנד ומחירים

יום בפארק השעשועים אֶפְטֶלִינְג (Efteling) הוא עבור רבים שיאו של הטיול בהולנד. יום שלם של בידור והנאה לכל בני המשפחה, צעירים ומבוגרים.

 

מחירים:

עד גיל 3 הכניסה ללא תשלום, מגיל 3 ומעלה 45 יורו לילד/מבוגר בחודשי הקיץ (יולי-אוגוסט) במקום 48 יורו בקופות האתר בחודשים יולי אוגוסט. בפארק מוצעים גם כרטיסי "אקסטרה" הכוללים כניסה מוקדמת חצי שעה לפני הפתיחה לקהל הרחב, ארוחת בוקר קלה,  וארוחת צהריים (מתוך בחירה) בתוספת 10 יורו לכרטיס, וכרטיסי "לוקס" הכוללים בנוסף לאקסטרה גם ארוחת ערב ואת דמי החניה, בתוספת 30 יורו לכרטיס.  

 

פארק השעשועים אֶפְטֶלִינְג הולנד – ממה להימנע? 

מידת ההנאה שלכם תהיה תלויה מאוד בצפיפות בפארק, אך קשה לחזות אותה מראש. הימנעו ככל שהדבר ניתן מלהגיע לפארק בימים שבת וראשון. בררו מתי מתקיימת חופשה בבתי הספר המקומיים ותכננו את ביקורכם בהתאם. כך, למשל, בשבוע האחרון של אוגוסט הילדים ההולנדים חוזרים לבתי הספר והסיכוי לעומס קטן יותר. הפארק גדול מאוד וכדאי לתכנן את היום מראש, ממש כפי שאתם מתכננים כל יום אחר בטיול. ניתן ומומלץ לרכוש בכניסה לפארק מפה מפורטת. כדי לאפשר לכם לערוך תכנון מוקדם הכנו עבורכם מפת התמצאות, אולם אין היא תחליף למפה המפורטת. קראו והחליטו מראש מהם המתקנים שמושכים אתכם ביותר וקבעו, לפחות כמסגרת כללית, את סדר היום שלכם. עוד במסלול זה מוזיאון לילדים, במרחק חצי שעה מאפטלינג. הביקור בו מתאים כעצירה בדרך.

פארק השעשועים אֶפְטֶלִינְג  – מה כדאי לקחת:

בגלל ההליכה המרובה המתחייבת מגודל הפארק חשוב להביא נעלי הליכה ובגדים נוחים. למרות שפע המסעדות והמזללות חשוב גם להביא עימכם משקאות, סנדוויצ'ים וחטיפים, כדי שלא תהיו תלויים במסעדות הפארק. לילדים עד גיל 5-4 הביאו טיולון. אפשר גם לשכור מעין כיסא קטן על גלגלים (תחליף לטיולון) בכניסה לפארק.

 

איך להגיע לפארק השעשועים אפטלינג הולנד

פארק השעשועים אפטלינג שוכן כשעה וחצי נסיעה מאמסטרדם, כשעה נסיעה מהאג וכשעה וחצי נסיעה מארנהם. סביבת הפארק איננה מתאימה לשמש כבסיס לטיול כוכב. אתם יכולים לשהות בלילה בסביבה, או בבית המלון של הפארק, או להגיע לכאן במסגרת טיול של יום. צאו בשעה מוקדמת וזכרו שבשעות הבוקר עלולים להיות פקקי תנועה כבדים בכניסה לפארק. ככל שתקדימו להגיע, אפילו חצי שעה לפני פתיחת הפארק, כן תחסכו את הפקקים ואת הצפיפות בחנייה. הפארק פתוח כל השנה!  בחודשי החורף, בימי חול בשעות 18.00-11.00 ובספי שבוע מ-10.00 בבוקר. ביולי ובאוגוסט הפארק פתוח עד 20.00 ובימי שישי עד 23.00. מומלץ לבדוק מראש את שעות הפתיחה המדויקות במועד ביקורכם. 

 

טיפים לשוהים בפארק השעשועים אפטלינג הולנד

  1. מומלץ להתחיל את היום ביער האגדות. כיוון שאין בו מתקנים, אין בו כמעט תורים. בתחילת היום יש לילדים עוד כוח ללכת והטיול בשבילי היער יכניס אתכם מיד לאווירה הקסומה של הפארק. אם הילדים כבר גדולים ואגדות אינן קוסמות להם, התחילו במתקנים. הכניסה ליער האגדות נמצאת סמוך לרחבת הכניסה, מצד שמאל.

 

  1. אם הגעתם ביום עמוס והתורים למתקנים ארוכים, דלגו על המתקנים הפופולאריים ביותר וחזרו אליהם בסוף היום. בימים שבהם הפארק פתוח עד מאוחר הצפיפות קטֵנה כבר בסביבות השעה 18.00 והתורים מתקצרים באופן משמעותי.

 

  1. לעיתים אין ברירה אלא להתפצל: בעוד שהגדולים רוצים להתנסות במתקנים המפחידים, הקטנים מנועים מלהשתמש בהם. כדי לרצות את כולם נוח יותר לעיתים להתחלק לקבוצות ולהיפגש במהלך היום. קבעו שעה מדויקת ומקום פגישה מדויק, ונסו לקבוע את המפגש במקום שיאפשר למי שיבוא קודם ליהנות בזמן ההמתנה.

 

  1. שימו לב: קנה המידה של מפת הפארק איננו מדויק. מהר מאוד תגלו שהמרחקים גדולים. הפארק מחולק לארבעה עולמות: "עולם הפיות" (Marerijk), "עולם המסעות" (Reizenrijk), "עולם ההרפתקאות" (Ruigrijk), ו"העולם האלטרנטיבי" (Anderrijk). תכננו את המסלול כך שתימנעו משיטוט הלוך וחזור בין ה"עולמות" השונים. 

 

  1. בפארק יש מסעדות רבות ודוכני מזון מהיר. כדאי לאכול בהם כדי לנוח ולהנות מהעיצוב והאווירה אך עם זאת כדאי גם להביא עמכם צידה של אוכל ומשקאות, כדי שלא יווצר מצב שתהיו רעבים. בחלק מהמסעדות בפארק מוצע גם תפריט ללא גלוטן.

 

  1. בכניסה לפארק מחולקת מפה – אל תשכחו לאסוף אותה. כמו כן כדאי להוריד מראש לטלפון הנייד את האפליקציה של הפארק שמסייעת בניווט ומציינת את זמני ההמתנה למתקנים השונים.

 

  1. להלן תיאור המתקנים הידועים והפופולאריים. את הרשימה המלאה תוכלו למצוא באתר האינטרנט של הפארק. כדאי לשים לב גם למופעים המתקיימים במהלך היום. לפני שאתם מגיעים למופע ועומדים בתור, כדאי לברר אם המופע מתאים למי שאינו מבין הולנדית. כך, למשל, במופע הקרקס, שאמנם מרובים בו הדיבורים, אך מן האקרובטיקה נהנים כולם.

 

האטרקציות בפארק השעשועים אפטלינג הולנד

עולם הפיות 

עולם הפיות נמצא בצד הדרום מזרחי של הפארק ויער האגדות שבו הוא גולת הכותרת של הפארק וסוד ייחודו. נוסף ליער האגדות יש ב"עולם" זה קרוסלות גדולות ומרשימות, גן שעשועים וכמה מתקנים המתאימים כמעט כולם לכל המשפחה.

 

יער האגדות (Sprookjesbos)

זהו אולי החלק ה"קלאסי" ביותר של הפארק, שבזכותו אפטלינג נקרא "פארק האגדות". בשביל רחב בתוך היער תעברו בין בתים קטנים, טירות ותפאורות הממחיזים את סיפורי הילדים הידועים, כמו הבית של עמי ותמי, הארמון של היפהפייה הנרדמת, הבית של סבתא מ"כיפה אדומה". עולם האגדות הופך כאן למציאות. הטיול ביער נהדר, וגם אם הוא לא מתאים במידה שווה לכל בני המשפחה יש סיכוי טוב שגם הילדים הגדולים יתלהבו ממנו. חבל רק שכל השירים והסיפורים שנשמעים ברקע הם בהולנדית בלבד, אבל האגדות ידועות ולשפה אין חשיבות של ממש. מסתבר שאין עולם מושלם, גם לא בעולם האגדות! 

 

טיסת החלומות (Droomvlucht)

אחת האטרקציות המבוקשות ביותר בפארק: קרוניות נעות בין אולמות קסומים עם פיות ושדונים. לא להחמיץ.

 

הקרוסלה (Stoomcarrousel)

קרוסלה עתיקה מרהיבה ביופיה בתוך בניין מפואר – חוויה, לא רק לילדים קטנים. 

 

וילה וולטה (Villa Volta)

מתקן שבו אתם יושבים בתוך תפאורת בית שנע בתנועת מטוטלת. התנועות מעלה ומטה יגרמו לכם להרגיש שאתם מתהפכים ומסתובבים ב-360 מעלות! המתקן אינו מיועד לבעלי קיבה רגישה. על השלט בכניסה יש הסבר באנגלית המספר את עלילת המסגרת של המתקן, אולם את רוב הסיפור תשמעו בהולנדית שוטפת לאחר שתיכנסו אל תוך הבית. 

 

רכבת אנשי הלאף (Volk van Laaf)

לדמויות האופייניות לפארק קוראים "לאף" ובמתקן הזה, המתאים בעיקר לילדים קטנים, תסעו בתוך הכפר של אנשי הלאף.

 

כיכר אנטון פיק והכיכרות בעולם הפיות (Anton Pieckplein)

רוב המתקנים בעולם הפיות מקיפים את כיכר אנטון פיק ויש בה קרוסלות, דוכני אוכל וחנויות מזכרות. בין וילה וולטה לבין הכפר של אנשי הלאף יש גן שעשועים, ומול טיסת החלומות יש מדשאה המתאימה לפיקניק. נמצא כאן אחד מסימני ההיכר של הפארק והוא פחי הזבל המדברים: הפחים קוראים לכם "Papier hier" (הנייר לכאן) ושואבים את האשפה אל תוך הפה שלהם!

 

רכבת ברחבי הפארק (Stoomtrein)

רכבת קיטור, שנראית כאילו נלקחה מהסיפורים, נוסעת ברחבי הפארק. כדאי לעלות למנוחה, לאוריינטציה וכדי להביט על ההמולה מסביב. 

 

עולם המסעות של אפטלינג הולנד

 

קרנבל פסטיבל (Carnaval Festival)

אתם יושבים בקרוניות קטנות והן נעות בין בובות ססגוניות של חיות ודמויות מכל העולם. תמים ומקסים.

 

הנשר (Vogelrok)

זהו מתקן למתקדמים יותר. רכבת הרים שנעה בחושך בתוך מבנה סגור ועם אפקטים של תאורה.

 

גן שעשועים לפעוטות (Kleuterhof)

אזור משחקים המיועד לילדים קטנים.

 

גונדולטה (Gondoletta)

שיט רגוע ונחמד בתוך האגם היפה של הפארק ומנוחה טובה באמצע היום. השיט נמשך כעשרים דקות ואפשר לנצל אותו לפיקניק על המים. 

 

פגודה (Pagode)

זהו המתקן הבולט ביותר בפארק: בתוך מקדש תאילנדי מסתובב עם מרפסת פתוחה תעפילו למעלה לתצפית על הגן.

 עולם ההרפתקאות של אפטלינג הולנד

ההולנדי המעופף (De Vliegende Hollander)

פחד אלוהים! מתקן מפחיד של רכבת הרים, אלא שאת מקום הרכבת ממלאה אונייה שיורדת במהירות מקפיאת דם אל תוך המים. אחד המתקנים האהובים ביותר בפארק.

 

פייטון (Python)

רכבת ההרים האולטימטיבית. רק מי שאוהב את זה יבין זאת. היכונו לתורים ארוכים.

 

ספינת הפיראטים (Halve Maen)

ספינה הנעה במהירות מצד לצד. לא לרגישים לבחילות. 

 

עוד אטרקציות לילדים

נוסף לשלושת המתקנים המפחידים יש כאן מכוניות לילדים קטנים (D’Oude Tuffer), סירות מסתובבות (Polka Marina) ורכבת לקטנים.

 

העולם האלטרנטיבי של פארק השעשועים אפטלינג הולנד

 

חלום הפנדה (PandaDroom)

סרט תלת ממדי המעודד לשמירת ערכי הטבע. הסיפור עצמו חביב והאפקטים משעשעים. ביציאה מן הסרט תבחינו בגן שעשועים מקורה מוצלח.

 

פאטה מורגנה (Fata Morgana)

בתוך בניין מרשים מאוד תשוטו לסיבוב ארוך בסירה, ותחלפו על פני תפאורות ודמויות מסיפורי אלף לילה ולילה. מתקן מיושן במקצת באופיו, אבל ילדים קטנים יהנו ממנו מאוד.

 

פיראניה (Piraña)

אבובים גדולים המסתובבים ומתנגשים בתוך המים. מתקן מעולה ליום חם ויש סיכוי טוב שלא תצאו ממנו יבשים. 

 

מזחלת בובאן (Bobbaan)

מתקן לחובבי האדרנלין… המזחלת דוהרת בסיבובים מסמרי שיער לקול צהלת הקהל. 

 

לקוח מתוך מדריך המשפחה המטיילת להולנד מאת שלומית יפת-ביאליק

Call Now Button